Blackjack247.pl

świat blackjacka online

Blackjack

Słynni gracze w Blackjacka

Na przestrzeni dziesięcioleci blackjack przekształcił się w jedną z najbardziej popularnych gier kasynowych wszechczasów, a kilku kluczowych graczy odegrało kluczową rolę w jego rozwoju do tego, czym jest dzisiaj. Wpływ, jaki te osoby wywarły na grę, zasady i sposób, w jaki kasyna radzą sobie z wykwalifikowanymi graczami, jest prawie tak samo ważny jak sama gra.

Edward Thorp

Edward Thorp jest profesorem matematyki, który jest znany z 2 bardzo ważnych osiągnięć w blackjacku. W 1962 roku wydał książkę „Beat The Dealer”, która znalazła się na nowojorskiej liście bestsellerów. Książka ta badała prawdopodobieństwo blackjacka i wyjaśniała, w jaki sposób liczenie kart może być wykorzystane do przesunięcia przewagi na korzyść graczy.

Drugą rzeczą, z której słynie Edward Thorp, jest jego wynalazek pierwszego przenośnego komputera. Połączył on tę technologię z jego badaniami nad blackjackiem i użył komputera, aby pomóc mu wygrać przy stołach.

Chociaż liczenie kart nigdy nie zostało uznane za nielegalne, sąd zakazał jednak używania komputerów w celu uzyskania przewagi w blackjacku.

Ken Uston

Niepowstrzymany gracz w blackjacku, który pracował w zespole liczącym karty, aby stać się wielkim graczem, stworzył własną drużynę i udoskonalił koncepcję, wygrywając ogromne sumy pieniędzy, a w konsekwencji dostając bana.

Pomimo zakazu wstępu do kasyn Ken Uston stał się mistrzem przebierania, bezwstydnie rozkładając swoje zakłady od minimum do maksimum. Ustonowi udało się również pozwać kasyna w New Jersey. Sądy orzekły, że liczenie kart nie było nielegalne i że była to po prostu kolejna strategia stosowana przez wykwalifikowanych graczy w blackjacka.

Ta decyzja sądu zmusiła kasyna do pomieszania zasad, albo dodając więcej talii, ograniczając penetrację, zapobiegając podwajaniu kart, albo stosując inne taktyki, które zmniejszały przewagę gracza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *